wtorek, 12 lutego 2013

To nie wstyd!! - Idz i sie zbadaj!! KWIAT KOBIECOŚCI

Być kobietą to nie tylko przywilej ale również obowiązek dbania o swoje ciało z zewnątrz jak również i wewnątrz. Temat rzeka - jednak trzeba o nim mówić, pisać, czytać i działać! O co chodzi? - otóż o chorobę, która dotyczy niestety coraz większej grupy kobiet - Raka Szyjki Macicy.

Teraz każda z Was czytająca post zadaje sobie pytanie - 'Kiedy ostatni raz miałam wykonywaną cytologię?'

Zawsze znajdzie się tysiąc powodów aby nie było po drodze do lekarza - niestety teraz nie masz czasu, a za chwilę może się okazać, że nie wiele Ci go zostało w ogóle.

Temat nie dotyczy tylko kobiet i dziewczyn, które rozpoczęły współżycie, on dotyczy każdej z nas. Ważną informacją jest to, że badanie wykonywane jest również u dziewic! Ginekolog, wie jak ma z taką pacjentką postępować i powinien być dobrze do tego wyposażony. Kolejna sprawa, koszyk świadczeń gwarantowanych zapewnia nam bezpłatne badanie raz na trzy lata w przedziale wiekowym 25-59 lat - ALE większość placówek wykonuje badania bezpłatnie nawet MŁODSZYM PACJENTKOM (wiedza zaczerpnięta z własnego doświadczenia)!!! Profilaktyka mówi raz na trzy lata, jednak jeżeli przyjmujesz leki hormonalne to, to badanie powinno być wykonywane rok w rok!!!

MINI KOMIKS
KWIATU KOBIECOŚCI
OGÓLNOPOLSKIEJ ORGANIZACJI NA RZECZ WALKI Z RAKIEM SZYJKI MACICY

Jak już wybierzecie się do lekarza - zapytajcie jakimi narzędziami pobiera materiał do badań!! Pytać trzeba w końcu dotyczy to naszego ciała i naszego zdrowia - jeżeli lekarz nie ma chęci i cierpliwości do Was - zmieńcie go ;). To Wy macie czuć się komfortowo i mieć pewność, że wszystko jest wykonane tak jak należy.

Statystyki są zastraszające, żadna z nas nie chce stać się przykładem przedstawianym ku przestrodze innym Kobietom!!!  Ja niestety daleko szukać przykładu nie muszę - pracownica mojej przyjaciółki - dziewczyna lat 32 - przez pięć lat nie było po drodze do lekarza - bezdzietna - diagnoza rak szyjki macicy - w chwili obecnej ważą się jej losy czy będzie mogła mieć dzieci i jak będzie wyglądać jej dalsze życie.

Temat liźnięty jednak bardzo ważny nie można przejść obok niego obojętnie - więcej informacji znajdziecie klik TU

Więc do pracy dziewczyny jeżeli się wybieracie - zachęćcie do tego Mamę, Siostrę, Ciocię, Przyjaciółkę razem raźniej. :)

pozdrawiam
.biemi

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...